O wielce przydatnym SCHOWKU i jeszcze o czymś ...

 

   Zanim przystąpisz do WIELKIEGO szukania, proszę zwróć wpierw uwagę na dwa niepozorne z pozoru elementy bieżącej (i nie tylko) strony. Nad niniejszym tekstem znajdują się elementy: "Schowek" i "Szybkie wyszukanie" (komputer)!

   Jeśli szukasz konkretnego obiektu / hotelu / wycieczki i znasz ich nazwy, to po prostu wpisz nazwę do "Szybkiego wyszukania". Wyświetlone zostaną propozycje z naszej bazy danych. Wybierz interesującą Cię pozycję. Jeśli uzyskane dane nie satysfakcjonują Cię, przejdź do wyszukiwania "pełnego" - ten "bieg na skróty" bywa dość przypadkowy ...

   Natomiast funkcja "Schowek" jest narzędziem wybitnie wspomagającym Cię podczas wyszukiwania czegoś interesującego. W trakcie wyszukiwania, na wielu kartach, które w pewnym momencie się wyświetlą, znajduje się przycisk "+ Dodaj do schowka". Chcesz zapamiętać daną ofertę, mieć ją na potem, naciśnij ten przycisk. W każdej chwili, jak tylko chcesz przypomnieć sobie co Cię interesowało w trakcie szukania, naciśnij powyższy przycisk "Schowek(w przypadku urządzeń mobilnych, musisz wpierw rozwinąć główne menu, aby mieć dostęp do niego).

   Zostaną wyświetlone karty wszystkich zapamiętanych ofert, w jednolitej formie. Stronę tą, po przejrzeniu, możesz zamknąć, porównać zaznaczone tu oferty w wygodnym i jednoznacznym formacie tabelarycznym, przejść z niej do konkretnej oferty ale przede wszystkim możesz przesłać dowolnemu adresatowi poczty elektronicznej wszystkie oferty ze schowka --> w dolnym, lewym rogu strony, przycisk "Wyślij znajomemu e-mailem" (nadawcą będzie mój serwer pocztowy - sam nie musisz ujawniać swojego adresu). W przesłanym e-mailu, między innymi, są linki do wybranych przez Ciebie ofert. Teraz, jeśli jest tego potrzeba, wyczyść schowek poleceniem "Usuń wszystkie".

   Ponieważ sam jesteś swoim "najlepszym znajomym", nie zapomnij przesłać te interesujące Cię oferty do samego siebie (czyli na Twój adres poczty elektronicznej) !!!

Ruszaj w świat wycieczek ...

  Odkrywaj świat przy pomocy naszej Wyszukiwarki Wakacji, wyszukiwarki w sporej części z elementami graficznymi, zdjęciami, z mapami i dodatkowymi informacjami.

   Tu możliwości znacznie więcej niż w wyszukiwarce "tekstowej" z głównej strony.

   Możesz teraz wpisać odpowiadające Ci dane do rubryk Wyszukiwarki, ale możesz również, co szczególnie polecam, nie wpisywać NIC, a po koniecznym wyborze rodzaju przejazdu (samolot lub autokar lub dojazd własny), naciśnij "Szukaj".

   Tam gdzie się "znajdziesz", masz do użytku szereg FILTRÓW, które umożliwią Ci poruszać się sprawnie w "gąszczu" ofert.

   Pamiętaj, cokolwiek będziesz "wyczyniał" z Wyszukiwarką, to jej "nie uszkodzisz", a też nie zamówisz przypadkowo wakacji...

Garść przydatnych uwag.

   Ekran 1  -  Wyszukiwarka ofert polskich.

   Możesz (ale nie musisz, o czym było wyżej) wypełnić pola wyszukiwarki, przez które należy rozumieć:

"Data wyjazdu" --> wpisaną datę należy rozumieć jako "nie wcześniej niż" podajesz,

"Data powrotu" --> wpisaną datę należy rozumieć jako "nie później niż" podajesz,

"Cel podróży" --> zaznaczenie wszystkich krajów, które Cię interesują, a jeśli klikniesz pasek kraju i go rozwiniesz, regionu, miejscowości, "Potwierdź" wybór  lub  wyszukaj na mapie (przycisk "Mapa", potem klikaj w miejsce na mapie dwukrotnie),

"Podróż z" --> możliwy wielokrotny (wielokrotnie powtarzany) wybór miejsc wylotu / wyjazdu,

"Typ podróży" --> możliwy wielokrotny wybór,

"Dorosłych", "Dzieci" --> domyślnie 2 dorosłych, w razie potrzeby zmień.

   Wybrane opcje, jeśli zmienisz zdanie, kasujemy znakiem"x" .


 

  Ekran 2  -   ... - Wyniki wyszukiwania (kraje).

   Nad listą krajów pojawia się rozwijany pasek dodatkowych filtrów (na tym ekranie i na następnych), dzięki którym możemy (ale nie musimy) doprecyzować / zmienić kryteria wyszukiwania (uważam, że filtry warto w ogóle zastosować nie tu, lecz przy następnym ekranie 3).

   W polach: "Cel podróży", "Podróż z", "Data wyjazdu", "Standard", "Wyżywienie", możliwy jest tylko jednokrotny wybór (z możliwością skasowania). Zwracam uwagę - "Data wyjazdu" nie jest już "nie wcześniej niż", lecz ścisłą datą oczekiwanego wyjazdu.

   Pola: "Długość od do", "Udogodnienia", umożliwiają dokonywać wyboru wielokrotnego.

   Wyświetlone graficznie "kraje" posortowane są według kryterium ceny najniższej. Jeśli utrudnia Ci to odnalezienie kraju, którym się interesujesz, skorzystaj z przycisku "Sortuj po ...", tam dostęp do różnych kryteriów, między innymi do "Sortuj po nazwie" !


   Ekran 3  -   ... - Wyniki wyszukiwania (regiony, miejscowości, typ wycieczki).

   Zastosuj filtry (ale nadal nie musisz), dokonaj wyboru. Uwaga - dostępny słabo widoczny "napis"  -  "< Powrót do krajów".


   Ekran 4  -  ... - Wyniki wyszukiwania (oferty).

   Możliwość sortowania, możliwość dodania konkretnej oferty do schowka i nadal możliwość filtrowania !

   Dane w polach konkretnych ofert, nad którymi kursor zmienia się "w rączkę", można zmienić dokonując wyboru pozycji z wyświetlonej listy (po czym jednak nastąpi przejście do następnego ekranu).


   Ekran 5  -   ... - Wyniki wyszukiwania (wybrana oferta).

   Zwróć uwagę na to, że dostępnych jest wiele rozwijanych pasków,  z wieloma użytecznymi informacjami - przeczytaj, warto.

   Jeśli miejsce Ci się podoba ale parametry oferty nie bardzo odpowiadają to przede wszystkim rozwiń pasek "Inne terminy i opcje" !

   Wyświetlą się inne terminy, bliskie podanemu przez Ciebie. Dostępnych może być więcej niż widoczne --> kliknij pole "Termin:" i przeszukaj wyświetloną listę, ewentualnie wybierz inną datę wyjazdu niż pierwotnie podałeś !

   Pole "Dł." (długość pobytu). Kliknij --> wyświetli się lista innych możliwych czasów pobytu !

   W polu "Wylot z / Podróż z", wybierz, jeśli jest to dostępne, a Tobie przydatniejsze, inne miejsce startu wycieczki.

   Podobnie pola "Wyżywienie" i "Pokój" - możesz je zmienić na inne (jeśli dostępne).

   Kolejność dokonywania zmian w powyższych polach może wpłynąć na uzyskiwane wyniki.


   Ekran 6  -  Zgłoszenie.

   Strona służy do ewentualnego zgłoszenia zamiaru zarezerwowania wycieczki u nas ale jest przydatna i bez wypełnienia formularza.

   Znajdziesz na niej dodatkowe, ważne informacje oraz Ogólne Warunki Uczestnictwa w danej imprezie turystycznej, których to znajomość jest Ci niezbędna po zawarciu umowy wyjazdu ... z różnych przyczyn !


W naszej wyszukiwarce poruszaj się ... bez skrupułów, próbuj wszystkiego co jest dostępne, na różne sposoby i szukaj szczegółów.

Nic nie kupisz nieświadomie, nawet wypełnienie Zgłoszenia to jeszcze nie zobowiązująca rezerwacja wyjazdu !

No i na koniec:  przeglądane oferty to tylko część z tych, którymi dla Ciebie dysponuję ... !


 

KROPKA

(pobierz plik z "Garścią przydatnych uwag" do ewentualnego, osobnego wyświetlenia lub wydruku <-- kliknij)